Pytania i odpowiedzi

Co to jest bruksizm?

Bruksizm to choroba polegająca na mimowolnym zgrzytaniu zębami. Jego przyczyną najczęściej jest nadmierny stres. Zaciskanie zębów i zgrzytanie zazwyczaj odbywa się w nocy. Dlatego pacjenci nie są świadomi swojej choroby i często dowiadują się o niej podczas wizyty u stomatologa ponieważ prowadzi to do uszkodzeń zębów. Leczenie bruksizmu botoxem skutecznie eliminuje powikłania spowodowane tą chorobą.

Jakie powikłania powoduje bruksizm?

Nieleczony bruksizm powoduje uszkodzenia zębów spowodowane nadmiernym ścieraniem się szkliwa. Ponadto bruksizm może powodować przewlekły ból głowy spowodowany nadmiernym napięciem mięśnia skroniowego. Pacjenci mogą również skarżyć się na bóle karku i mięśni obręczy barkowej. Po pewnym czasie pojawia się również ograniczona ruchomość w trakcie rozwarcia szczęki powodowana zmianami zwyrodnieniowymi w stawach skroniowo-żuchwowych. Niekiedy zdarzają się również bóle zębów dokuczające po przespanej nocy.

Jak działa leczenie bruksizmu botoxem?

Leczenie bruksizmu botoxem powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za zaciskanie szczęki. Powoduje to również wyszczuplenie twarzy, która u pacjentów z bruksizmem była poszerzona z powodu nadmiernie napiętych mięśni. Efekt działania botoxu w leczeniu bruksizmu rozłożony jest w czasie. Utrzymuje się on około 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Jak wygląda zabieg leczenia bruksizmu botoxem?

Leczenie bruksizmu polega na wstrzyknięciu botoxu w mięśnie odpowiedzialne za zaciskanie zębów. Ostrzykiwane są mięśnie żuchwy oraz, jeśli zaistnieje taka potrzeba, mięśnie skroni. Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Po zabiegu należy unikać sauny i solarium oraz wysokich i niskich temperatur.

Czym jest Juvéderm Volite?

Preparat Juvéderm Volite jest środkiem przeznaczonym do wypełniania skóry opartym na kwasie hialuronowym. Zawiera on również lidokainę, która miejscowo znieczula skórę zapewniając komfort podczas zabiegu.

Czym się różni Juvéderm Volite od innych preparatów kwasu hialuronowego?

Juvéderm Volite jest stworzony z użyciem opatentowanej technologii VYCROSS™. Pozwala ona na zastosowanie mniejszej dawki preparatu przy jednoczesnym przedłużonym działaniu. Dzięki zastosowaniu mniejszych dawek zmniejszamy również ryzyko występowania działań niepożądanych.

Jakie mogą być działania niepożądane rewitalizacji skóry preparatem Juvéderm Volite?

Działania niepożądane mogące wystąpić po zabiegu rewitalizacji skóry preparatem Juvéderm Volite to ewentualne zaczerwienienie, zasinienie lub lekki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Ustępują one w krótkim czasie. Świadczy o tym fakt, że 95% pacjentów wraca do codziennych czynności już po jednym dniu od zabiegu.

Jakie preparaty są tworzone w technologii VYCROSS™ oprócz Juvéderm Volite?

VYCROSS™ to rodzina produktów nowej generacji. W jej skład wchodzą też JUVEDÉRM VOLBELLA stosowana do korekty ust oraz ich okolicy. Drugim produktem z rodziny VYCROSS jest JUVEDÉRM VOLUMA przeznaczone do korekty objętości twarzy.

Od jak dawna Juvéderm Volite jest stosowany w medycynie estetycznej?

Działanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest znane od dawana. Juvéderm Volite jest jednak preparatem nowym, który przebojem zdobywa popularność wśród pacjentek. podczas badań klinicznych 91% nadal zauważało u siebie działanie tego preparatu po 6 miesiącach od momentu jego aplikacji. Dalsze badania dowiodły, że taki efekt może utrzymywać się nawet to 9 miesięcy.

Czy rewitalizacja skóry preparatem Juvéderm Volite jest zaliczana do zabiegów anti aging?

Tak, rewitalizacja skóry kwasem hialuronowym, w tym preparatem Juvéderm Volite również pozwala zachować zdrowy, młody wygląd skóry. Dlatego jest on zaliczany do zabiegów anti aging.

Dla kogo kierowana jest oferta rewitalizacji skóry?

Rewitalizacja skóry jest bezpiecznym zabiegiem stosowanym u każdego, kto chce poprawić jej kondycję oraz wygląd. W szczególności są to osoby, których cera traci elastyczność, jędrność oraz nawilżenie.

Najpopularniejsze wskazania do rewitalizacji skóry to:

  • palenie papierosów
  • oznaki zmęczenia spowodowane przepracowaniem lub stresem
  • utrata jędrności skóry
  • narażenie na niesprzyjające warunki atmosferyczne (wiatr, mróz, mocne nasłonecznienie),
  • nawilżenie skóry po opalaniu
  • częsta obecność w klimatyzowanych pomieszczeniach
  • skóra sucha i odwodniona,